Charakterystyka Projektu

 
Kompleksowość eduSQUARE wynika z połączenia w jednej aplikacji trzech różnych funkcjonalności:
  • Tworzenia multimedialnych, interaktywnych szkoleń, kursów, testów i ćwiczeń
  • Prowadzenia przez nauczyciela internetowych spotkań na żywo z uczniami
  • Zarządzania procesem nauczania przez administratora
 
Mogłoby się wydawać, że tak rozbudowane narzędzie będzie trudne w obsłudze. Nic bardziej mylnego! Kreator szkoleń eduSQUARE zbudowany jest na bazie technologii drag and drop (przeciągnij i upuść), wykorzystywanej od lat choćby w systemach Windows. Dzięki temu, wzbogacanie materiałów szkoleniowych o dźwięki, filmy, zdjęcia, komiksy oraz interaktywne ćwiczenia jest intuicyjnie proste nawet dla osób bez zaawansowanej wiedzy informatycznej. Ponadto, Kreator posiada wbudowaną wyszukiwarkę ponad 15 milionów zdjęć, syntezator mowy IVONA oraz pozwala importować pliki programów Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), co pozwala skutecznie zaoszczędzić czas osób przygotowujących materiały szkoleniowe.
 
Wirtualna klasa eduSQUARE działa bardzo podobnie jak Skype, oferując jednak dodatkowo Wirtualną tablicę, na której zarówno nauczyciel jak i uczniowie mogą pisać, rysować oraz komentować materiały, a także współdzielić swój pulpit, co jest szczególnie przydatne w przypadku szkoleń o tematyce IT.
 
Również interfejs LMS w eduSQUARE, służący do zarządzania procesem nauczania, jest łatwy w obsłudze. Koordynatorzy nauczania w szkołach językowych, pracownicy działu HR w firmach, czy też dowolne inne osoby w innych organizacjach bez trudu poradzą sobie z dodawaniem uczniów do poszczególnych kursów oraz śledzeniem ich postępów w nauce.
 
Wszystkie te funkcjonalności pozwalają skutecznie zaoszczędzić czas, przeznaczany do tej pory przez różne osoby (nauczycieli, projektantów kursów, administratorów) na zarządzanie procesem kształcenia e-learningowego w ich firmach. Ponadto, niebawem platforma zostanie rozwinięta o jeszcze jedną funkcjonalność – uczniowie będą mogli zapoznawać się z materiałami szkoleniowymi na urządzeniach mobilnych, które to materiały będą się automatycznie konwertowały do odpowiedniego formatu już na etapie ich tworzenia, bez konieczności wykonywania dodatkowej pracy przez nauczycieli.